Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti savo naršyklėje ar ištrinant slapukus savo naršyklėje.

SEO vs. Google Ads: Kanalų skirtumai, privalumai ir trūkumai

Tiek SEO, tiek Google Ads turi savo privalumų ir trūkumų. Svarbu atsižvelgti į savo verslo poreikius, strateginius tikslus ir finansinę situaciją, norint pasirinkti tinkamiausią strategiją. Kartais geriausias sprendimas gali būti kombinuoti abu metodus, siekiant maksimizuoti rezultatus ir pasiekti ilgalaikę sėkmę organinio srauto kanale.

Kiekvienas verslas siekia didinti savo internetinį matomumą, pritraukti daugiau organinio eismo ir padidinti pajamas. Tam pasiekti yra skirtingos strategijos, įskaitant SEO ir Google Ads. Šiame straipsnyje mes išsamiai aptarsime šias strategijas, jų skirtumus, privalumus ir trūkumus, bei pateiksime rekomendacijas, kuri strategija gali būti naudingiausia atsižvelgiant į jūsų verslo poreikius.

Kas yra SEO?

SEO, arba paieškos variklių optimizavimas, yra procesas, kurio metu optimizuojama tinklalapio struktūra ir turinys siekiant pagerinti jo poziciją paieškos variklio rezultatuose. Ši strategija remiasi organiniu srautu.

Organinis srautas (angl. organic traffic) yra interneto vartotojų srautas, kuris ateina į tinklalapį per paieškos variklius, tokiais kaip Google, Bing arba Yahoo, be jokių mokamų reklamų arba kitų išorinių šaltinių. Tai reiškia, kad lankytojai, naudodamiesi raktiniais žodžiais ar frazėmis, paieškos variklių rezultatuose atranda ir spaudžia į tinklalapį organiškai, be jokių tiesioginių reklamų pastangų iš tinklalapio savininko.

SEO privalumai

Iš pradžių aptarkime kelis SEO privalumus:

 1. Ilgalaikiai rezultatai: Priešingai nei kitos reklamos formos, SEO rezultatai dažnai reikalauja laiko pasiekti. Tačiau, kai tinklalapis pasiekia aukštą reitingą, jis gali išlikti ten ilgą laiką ir suteikti stabilų organinį eismą.
  Pavyzdys: Jei turite elektronikos parduotuvę ir jūsų tinklalapis pasirodo aukščiau konkurentų paieškos rezultatuose, tai gali pritraukti nuolatinius potencialių klientų srautus ir padidinti pardavimus ilgalaikiu horizontu.
 1. Organinio srauto generavimas: SEO padeda pagerinti jūsų tinklalapio matomumą paieškos rezultatuose, pritraukiant daugiau organinio eismo. Tai reiškia, kad lankytojai, kurie ieško susijusių produktų ar paslaugų, natūraliai randa jūsų tinklalapį, padidinant galimybes konversijoms.
  Pavyzdys: Jei turite baldų saloną ir jūsų tinklalapis pasirodo aukščiau konkurentų, kai potencialus pirkėjas ieško "modernių vonios kambarys baldų", jūs turėsite daugiau galimybių, kad jis paspaustų būtent į jūsų tinklalapį.
 1. Patikimumas ir reputacija: Aukštas reitingas paieškos rezultatuose suteikia jūsų verslui didesnį patikimumą ir autoritetą lankytojų akyse. Daugelis žmonių daugiau pasitiki organiniais rezultatais nei mokamomis reklamomis.
  Pavyzdys: Jei esate teisininkas ir jūsų tinklalapis pasirodo aukščiau konkurentų, tai gali parodyti jūsų kompetenciją ir profesionalumą, kas gali padidinti jūsų šansus, kad lankytojas jumis pasitikės ir kreipsis konsultacijos.

SEO trūkumai

Neišvengiamai, SEO taktikos turi ir savo trūkumų:

 1. Laiko sąnaudos: SEO rezultatai dažnai nėra matomi iškart ir reikalauja laiko pastangų, kol tinklalapis pasieks aukštą reitingą paieškos rezultatuose. Įprastai tai gali būti 3-6 mėnesiai iki pirmų rezultatų.Reikia įgyvendinti tinklalapio optimizavimo strategijas, tobulinti turinį, atlikti nuolatinę rinkodarą ir stebėti rezultatus. Mes, Kovo SEO, adresuojame šią problemą ir pradedami dirbti su klientais pirmą mėnesį pradedame darbų spurtu - intensyvia analize ir išsamiu svetainės išplanavimu, kad klientai galėtų pirmus rezultatus pamatyti kiek įmanoma greičiau.
  Pavyzdys: Jei pradedate naują tinklalapį, tai gali užtrukti kelias savaites ar net mėnesius, kol pamatysite pastebimus rezultatus.
 1. Nuolatinė tinklapio priežiūra: Norint išlaikyti aukštą reitingą paieškos rezultatuose, reikia nuolat stebėti ir tobulinti tinklalapį. Tai gali apimti naujo turinio kūrimą, tinklalapio techninės priežiūros atnaujinimus ir pastovų paieškos variklio algoritmų stebėjimą.
  Pavyzdys: Jei jūsų konkurentai nuolat tobulina savo SEO strategijas ir atlieka tinklalapio optimizavimo pakeitimus, tai reikės nuolat prisitaikyti ir tobulinti savo strategiją, kad išlaikytumėte ar pagerintumėte savo reitingą.

Kas yra Google Ads?

Google Ads yra reklamos platforma, kuri leidžia jums skelbti savo produktus ar paslaugas Google paieškos rezultatuose ir partnerių tinklalapiuose. Tai yra mokamos reklamos forma, kurioje jūs mokate už kiekvieną paspaudimą į jūsų skelbimą.

Google Ads privalumai

Kertiniai Google Ads privalumai - rezultatų atsiperkamumo matavimas ir greitis:

 1. Greiti rezultatai: Priešingai nei SEO, Google Ads reklamos gali būti matomos beveik iškart po jų sukūrimo. Tai leidžia greitai pritraukti lankytojus ir potencialius klientus.
  Pavyzdys: Jei planuojate sezoninę akciją, Google Ads reklamos galėtų būti puikus būdas greitai pasiekti daugiau žmonių ir padidinti pardavimus per trumpą laikotarpį.
 1. Tikslingumas: Google Ads leidžia tiksliai nustatyti savo reklamos kriterijus, kaip geografinę vietą, kalbą, demografinius duomenis, įpročius ir kt. Tai leidžia pasiekti tikslinę auditoriją, kuri yra labiau linkusi konvertuoti.
  Pavyzdys: Jei pardavinėjate specializuotas prekes, tokią kaip sporto įranga, galite nustatyti, kad jūsų reklamos būtų rodomos tik tam tikroje geografinėje srityje, kurioje gyvena potencialūs klientai, kurie yra labiau linkę į sportą ir reikalinga įranga.
 1. Visapusiškas kontrolės lygis: Google Ads suteikia jums galimybę visapusiškai kontroliuoti savo reklamų kampanijas. Galite reguliuoti biudžetą, mokėti tik už paspaudimus, matuoti ir stebėti rezultatus bei reguliuoti strategijas pagal poreikius.
  Pavyzdys: Jei pastebite, kad tam tikros reklamos nesulaukia daug paspaudimų arba nekonvertuoja gerai, galite tiesiogiai keisti savo strategiją, pritaikyti reklamos tekstą arba apibrėžti naujas raktinių žodžių grupes.

Google Ads trūkumai

Svarbu atsižvelgti ir į šiuos Google Ads trūkumus:

 1. Gali būti brangu: Google Ads reklamos kainuoja pinigus, nes mokate už kiekvieną paspaudimą. Jei konkurencija yra didelė, kainos gali kilti, ir tai gali tapti brangia reklamos forma.
  Pavyzdys: Jei esate mažas verslas su ribotu biudžetu, galbūt neturėsite pakankamai lėšų ilgalaikėms Google Ads reklamoms.
 1. Sudėtinga įdiegti ir valdyti: Google Ads kampanijos reikalauja giluminio supratimo apie platformos funkcionalumą ir geriausią praktiką. Jums reikės mokytis, kaip sukurti tinkamas reklamos grupes, parinkti tinkamus raktinius žodžius ir nustatyti tinkamą biudžetą.
  Pavyzdys: Jei neturite patirties su Google Ads, gali užtrukti laiko ir pastangų išmokti visų platformos subtilybių ir tinkamai optimizuoti savo reklamą.
 1. Reikia nuolatinio biudžeto: Norint palaikyti reklamos veiksmingumą, turėsite reguliariai investuoti į Google Ads kampanijas. Tai gali būti iššūkis verslams su ribotais finansiniais ištekliais arba sudėtingai valdomais grynųjų lėšų srautais.
  Pavyzdys: Jei turite labai ribotą biudžetą ir negalite reguliariai įsipareigoti investuoti į reklamas, tai gali būti sunkus iššūkis pasiekti stabilų rezultatą su Google Ads ir apyvarta svyruos tandeme kartu su Google Ads išlaidomis.

SEO vs Google Ads: kur investuoti?

Kai renkatės tarp SEO ir Google Ads, svarbu įvertinti savo verslo poreikius, finansinę situaciją ir strateginius tikslus.

Atsižvelkite į verslo tipą

Kai kurie verslai gali labiau pasinaudoti SEO, pavyzdžiui, jei turite didelę turinio bazę arba ilgalaikę strategiją, o kiti verslai gali labiau pasinaudoti Google Ads, ypač jei siekia greitų rezultatų arba turi ribotą laikotarpį.

Jei turite naują verslą ir norite greitai pritraukti potencialius klientus, tai gali būti puiki situacija investuoti į Google Ads, kad pradėtumėte matyti greitus rezultatus.

Įvertinkite biudžetą

SEO gali būti ilgalaikė investicija, kuri reikalauja nuolatinio įsipareigojimo ir pastovių pastangų, tuo tarpu Google Ads reikalauja tiesioginių finansinių išteklių už kiekvieną paspaudimą. Įvertinkite, kiek galite skirti tam tikram laikotarpiui ir kokį rezultatą norite pasiekti. Jei turite stabilią biudžeto dalį, kurią galite skirti reklamoms, ir norite matyti greitus rezultatus, tuomet galbūt investicija į Google Ads būtų tinkamesnis pasirinkimas.

Išvados

Apibendrinant, tiek SEO, tiek Google Ads turi savo privalumų ir trūkumų. Svarbu atsižvelgti į savo verslo poreikius, strateginius tikslus ir finansinę situaciją, norint pasirinkti tinkamiausią strategiją. Kartais geriausias sprendimas gali būti kombinuoti abu metodus, siekiant maksimizuoti rezultatus ir pasiekti ilgalaikę sėkmę organinio srauto kanale.