Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti savo naršyklėje ar ištrinant slapukus savo naršyklėje.

Kas yra SEO? Išsamus 2023 gidas

Šiame straipsnyje aptarsime paieškos variklio optimizaciją (SEO) ir kodėl tai yra svarbu e-komercijoje. SEO yra esminis veiksnys, lemiantis jūsų svetainės matomumą paieškos varikliuose, todėl būtina suprasti, kaip veikia šis procesas ir kaip jį geriausiai naudoti savo verslo naudai.

SEO metodai

Marketingo ir verslo specialistams svarbu žinoti apie skirtingus SEO tipus, kad galėtumėte pasirinkti geriausią strategiją savo verslui. Štai keli pagrindiniai SEO tipai:

Vidinis SEO (On-page SEO)

Vidnis SEO susijęs su svetainės turinio optimizacija, įskaitant Meta title, Meta description, Headings (H1, H2, H3 ir kitos žymos), struktūrizuotus duomenis ir raktažodžių panaudojimą turinyje. Vidinis SEO užtikrina, kad jūsų svetainė būtų lengvai suprantama ir vertinama paieškos sistemų robotų.

Išorinis SEO (Off-page SEO)

Išorinis SEO apima veiksmus, kuriuos atliekate už svetainės ribų, siekiant pagerinti svetainės autoritetą ir reputaciją. Tai apima nuorodų kūrimą, socialinės medijos rinkodarą (pvz., Pinterest SEO), ir partnerystes su kitomis svetainėmis.

Techninis SEO

Šis SEO tipas susijęs su svetainės struktūra, greičiu, saugumu ir kitais techniniais veiksniais. Svarbūs aspektai apima HTTPS, DNS nustatymus, TVS (turinio valdymo sistema), turinio renderinimo sprendimas (Client-side - CSR, Server-side - SSR).

Vietinis SEO (Local SEO)

Šis SEO tipas yra svarbus vietinėms e-parduotuvėms ir svetainėms, kurios siekia padidinti matomumą vietinėse paieškose. Tokios svetainės gali būti odontologijos klinikos, automobilių servisai ir kitos svetainės kurioms svarbu aukštai reitinguotis pagal vietines užklausas. Vietinis SEO apima optimizavimą vietos raktiniams žodžiams, nuorodoms, ir Google My Business puslapio valdymą.

Tarptautinis SEO (Global SEO)

Ši SEO kryptis yra skirtas e-parduotuvėms ir svetainėms, kurios veikia daugiau nei vienoje šalyje ar kalboje. Tarptautinis SEO apima daugiakalbį turinio optimizavimą, hreflang žymas, ir domeno strategijos kūrimą. Tarptautiniam SEO svarbu pritaikyti sprendimus kurie galėtų augti kartu su svetaine ir svetainės kalbomis ateityje. Įprastai šioje srityje reikia daugiau techninio SEO sprendimų.

Raktažodžių tyrimas (angl. Keyword Research)

Siekiant pasiekti geriausius SEO rezultatus, svarbu žinoti kelias gerąsias praktikas ir svarbiausias analizes. Pradėkime nuo raktažodžių tyrimo.

Raktažodžių tyrimas yra procesas, kuriame analizuojami ir parenkami tinkamiausi raktažodžiai, kurie padeda jūsų svetainei pritraukti tikslinio srauto. Tikslinis srautas gali būti jūsų potencialūs klientai arba jūsų tikslinė auditorija, jeigu prižiūrite medijos portalą.

Tinkamų raktažodžių parinkimas padeda pagerinti jūsų svetainės pozicijas paieškos rezultatuose, pritraukia daugiau lankytojų ir padeda pasiekti tikslinę auditoriją. Didžioji dauguma SEO darbų prasideda būtent nuo raktažodžių tyrimo ir tai yra vienas iš svarbiausių SEO tyrimų.

Kaip atlikti raktažodžių tyrimą

Raktažodžių tyrimas prasideda nuo pagrindinių raktažodžių idėjų generavimo, konkurentų analizės, raktinių žodžių populiarumo ir konkurencingumo vertinimo. Galiausiai, reikia parengti strategiją, kaip integruoti raktažodžius į turinį ir kitas SEO veiklas.

 1. Brainstorming'as: pradėkite nuo savo verslo tematikos ir pagrindinių produktų, jų kategorijų. Pabandykite sugalvoti, kokių raktažodžių potencialūs klientai galėtų naudoti paieškos sistemose, kad rastų jūsų produktus ar paslaugas.
 2. Konkurentų analizė: peržiūrėkite konkurentų svetaines ir išsiaiškinkite, kokius raktažodžius jie naudoja savo turinyje, ypač Meta title ir Meta description elementuose. Tai padės suprasti, kokius raktažodžius konkurentai laiko svarbiais ir gali būti naudingi jūsų svetainei. Greitai patikrinti meta title ir description galite su tokiais įrankiais kaip SEO Meta in one click.
 3. Naudokite įrankius: įrankiai, tokie kaip Google Ads (Kuo skiriasi Ads nuo SEO) ir šio įrankio Keyword Planner, Ahrefs ir SEMrush, padės jums gauti informacijos apie raktažodžių populiarumą, konkurenciją ir prognozuojamą srautą. Be to, šie įrankiai padės atrasti susijusius raktažodžius ir frazes, kurių galbūt nepagalvojote. Užtenka įvesti pagrindinį raktažodį, kaip ‘Batai’ ir gausite sąrašą visų raktažodžių frazių kuriuose yra panaudotas raktažodis ‘Batai’. Belieka pasirinkti jūsų verslui ir jūsų auditorijai svarbius raktažodžius. Išfiltruokite tai, kas jums netinka.
 4. Long-tail raktažodžiai: Long-tail raktažodžiai yra ilgesnės frazės, kurios dažnai būna mažiau konkurencingos ir turi didesnę tikimybę konvertuoti. Įtraukite long-tail raktažodžius į savo strategiją, kad pritrauktumėte labiau segmentuotą auditoriją ir pagerintumėte bendrą SEO rezultatą.
 5. Prioritetų nustatymas: remiantis gauta informacija, sudarykite prioritetų sąrašą raktažodžių, kuriuos ketinate integruoti į savo turinį ir kitas SEO veiklas. Atsižvelkite į raktažodžių populiarumą, konkurenciją ir jūsų verslo tikslus.
 6. Raktažodžių atnaujinimas: SEO yra nuolatinis procesas, todėl svarbu nuolat stebėti ir atnaujinti raktažodžius, kuriuos naudojate savo svetainėje. Sekite savo raktažodžių veikimą per laiką, analizuokite naujus raktažodžius, kuriuos galbūt galėtumėte naudoti, ir atnaujinkite savo strategiją atitinkamai.
 7. Lankytojų elgsenos analizė: naudokite Google Analytics, Hotjar ar kitus analitinius įrankius, kad išsiaiškintumėte, kaip lankytojai elgiasi jūsų svetainėje. Tai padės suprasti, ar jūsų pasirinkti raktažodžiai veiksmingai pritraukia tinkamą auditoriją ir ar jie pasiekia norimus rezultatus.
 8. Nuoseklumas: svarbu nuosekliai kurti naują turinį, atsižvelgiant į raktažodžius ir jų reikšmę. Turinio kūrimas yra esminis SEO proceso dalis, todėl įsitikinkite, kad jūsų naujas turinys atitinka jūsų raktažodžių tyrimo strategiją.
 9. Komunikacija su kitais SEO specialistais: bendradarbiaukite su kitais SEO specialistais ir bendruomenėmis, kad išmoktumėte iš kitų patirties, gaukite patarimų ir dalinkitės savo žiniomis. Galbūt rasite naujų raktažodžių idėjų ar sužinosite apie naujus įrankius, kuriuos galėtumėte naudoti savo strategijoje.

Vykdydami šiuos žingsnius, galėsite atlikti veiksmingą raktažodžių tyrimą, kuris padės jums sukurti geriausią SEO strategiją ir pagerinti jūsų svetainės pozicijas paieškos rezultatuose. Atminkite, kad raktažodžių tyrimas yra nuolatinis procesas, kuris reikalauja nuolatinio tobulinimo ir prisitaikymo prie naujausių rinkos tendencijų.

Nuorodų kūrimas (Link Building)

Nuorodų kūrimas yra dar viena svarbi SEO dalis, nes ji padeda pagerinti svetainės autoritetą ir padidinti jos vertę paieškos sistemų akyse. Šiame skyriuje aptarsime nuorodų kūrimo strategijas ir kaip jas taikyti savo svetainei.

Skirtingų tipų nuorodos

Yra keletas skirtingų tipų nuorodų, tokių kaip tiesioginės, išorinės ir vidaus nuorodos. Tiesioginės nuorodos yra nuorodos iš kitų svetainių į jūsų svetainę, išorinės nuorodos yra nuorodos iš jūsų svetainės į kitas svetaines, o vidaus nuorodos yra nuorodos tarp skirtingų puslapių jūsų svetainėje. Svarbu naudoti visas šias nuorodų rūšis tinkamai, kad pagerintumėte savo svetainės navigaciją ir padidintumėte jos vertę paieškos sistemoms.

Išorinės nuorodos negali kreipti į neveikiančius arba nesaugius puslapius. Išorinės nuorodo taip pat gali suteikti daugiau konteksto skaitytojams ir taip efektyvinti jūsų SEO strategiją.

Tiesioginės nuorodos yra gyvybiškai svarbios visoms svetainėms konkuruojančioms organinėje paieškoje. Google algoritmas vis protingėja ir gali atskirti dirbtinai sukurtas ar nupirktas nuorodas tad svarbu naudoti tik patikrintas taktikas.

Vidaus nuorodos plečia jūsų vidinių nuorodų tinklą ir gerina puslapių naršymą tiek iš Google robotų pusės, tiek ir iš lankytojų kurie naršo jūsų svetainę. E. parduotuvėms svarbiausios vidaus nuorodos eina į kategorijų, produktų ir prekės ženklų puslapius. Paslaugų ir medijos verslams svarbiausios nuorodos paslaugų puslapiuose bei tinklaraščio puslapiuose į susijusios temos puslapius.

Natūralus nuorodų įgijimas

Viena iš geriausių nuorodų kūrimo strategijų yra sukurti aukštos kokybės turinį, kuris natūraliai pritrauktų nuorodas iš kitų svetainių. Turinys, kuris yra vertingas, informatyvus ir įdomus, gali sulaukti natūralių nuorodų iš kitų žiniasklaidos šaltinių, socialinių tinklų ar interneto vartotojų.

Partnerystės ir bendradarbiavimas

Bendradarbiaukite su kitomis įmonėmis, svetainėmis ar asmenimis, kurie gali būti susiję su jūsų verslo sritimi. Sutarkite dėl tarpusavio nuorodų mainų arba sudarykite partnerystes, kai viena pusė pateikia nuorodą į kitą pusę mainais už vertingą paslaugą, turinį ar kitą naudą.

Komentarai ir diskusijų forumai

Dalyvaukite interneto diskusijose, komentarų skiltyse ar forumuose, kuriose galite pateikti savo nuomonę ar patarimą, kartu pateikdami nuorodą į savo svetainę. Įsitikinkite, kad jūsų komentarai yra vertingi ir susiję su diskusijos tema, kad išvengtumėte bloko dėl spamo ar neigiamo įvaizdžio.

Skaitmeninės PR strategijos

Naudokite skaitmeninę viešųjų ryšių (PR) strategiją, kad gautumėte nuorodas iš žiniasklaidos šaltinių, žurnalistų ar kitų autoritetinių tinklalapių. Tai apima darbą su naujienų portalais, išleidžiant spaudos pranešimus, dalyvavimą renginiuose ar pateikiant savo ekspertų žinias kitų svetainių straipsniuose.

Socialinės medijos rinkodara

Aktyvus dalyvavimas socialinėse medijose gali padėti gauti nuorodų į jūsų svetainę. Dalinkitės savo turiniu, įskaitant straipsnius, vaizdo įrašus, infografikus ir kitą turinį socialiniuose tinkluose, kaip Facebook, Twitter, LinkedIn, Pinterest ir kt. Tai gali padėti jūsų turiniui pasiekti didesnę auditoriją ir sulaukti daugiau nuorodų.

Svečio straipsniai

Rašykite svečio straipsnius kitose svetainėse, susijusiose su jūsų verslo sritimi ar tema. Svečio straipsniai yra puiki galimybė pristatyti savo ekspertizę, sukurti autoritetą ir gauti nuorodas į savo svetainę. Lietuvoje tai bene populiariausia priemonė gauti nuorodas iš kitų tinklaraščių ar naujienų portalų.

Nuorodų auditas

Periodiškai atlikite nuorodų auditą, kad įsitikintumėte, jog visos jūsų svetainės nuorodos veikia tinkamai, yra aukštos kokybės ir nepažeidžia paieškos sistemų taisyklių. Jei rasite blogų nuorodų, susisiekite su svetainių savininkais, kad paprašytumėte pašalinti arba pakeisti jas.

Pasitelkus šias nuorodų kūrimo strategijas, galėsite pagerinti savo svetainės poziciją paieškos sistemose ir pritraukti daugiau lankytojų. Tačiau svarbu prisiminti, kad nuorodų kūrimas yra ilgalaikis procesas, kuris reikalauja nuolatinio darbo, stebėjimo ir tobulinimo.

SEO sėkmėms matavimas

Matuoti SEO sėkmę yra svarbu siekiant suprasti, ar jūsų pastangos duoda rezultatų, ir kokius aspektus galima patobulinti. Šiame skyriuje aptarsime, kaip matuoti SEO sėkmę, kokius rodiklius stebėti ir kokie įrankiai gali padėti šiame procese.

SEO sėkmės matavimas yra vertinimo procesas, kuriuo nustatomi jūsų SEO strategijos veiksmingumas ir rezultatai. Tai padeda nustatyti, kurie veiksmai duoda geriausius rezultatus, ir leidžia priimti sprendimus, kaip toliau optimizuoti svetainę.

Matuojant SEO sėkmę, galite nuolat stebėti ir vertinti savo svetainės veikimą bei efektyvumą paieškos sistemose. Tai leidžia priimti informuotus sprendimus dėl tolesnių veiksmų, kad pasiektumėte geriausius galimus rezultatus.

Rodikliai, kuriuos reikėtų stebėti

Siekiant įvertinti SEO sėkmę, svarbu stebėti tam tikrus rodiklius, tokius kaip:

 • Organinis srautas (Organic traffic): tai yra srautas, kurį gaunate iš paieškos sistemų, kai vartotojai spustelėja ant jūsų svetainės nuorodos paieškos rezultatuose.
 • SERP pozicija: tai yra jūsų svetainės pozicija paieškos rezultatų puslapyje (SERP) konkrečiam raktažodžiui.
 • Grįžtantis srautas: tai yra procentas lankytojų, kurie sugrįžta į jūsų svetainę per tam tikrą laikotarpį.
 • Bounce rate: tai yra procentas lankytojų, kurie palieka jūsų svetainę po vieno puslapio peržiūrėjimo be kitų puslapių aplankymo.
 • Vidutinis puslapio peržiūrėjimo laikas: tai yra laikas, per kurį vartotojas peržiūri jūsų puslapį prieš palikdamas jį.

E-komercijos svetainėms itin svarbi metrika yra kategorijos puslapių raktažodžių pozicijos, per šiuos raktažodžius atvedama daugiausiai konvertuojančio srauto į svetainę.

Įrankiai matuojant SEO sėkmės matavimui

Naudojant šiuos įrankius, galite matuoti SEO sėkmę ir stebėti svetainės veikimą:

 • "Google Analytics": tai yra nemokamas įrankis, kuris leidžia matuoti ir analizuoti svetainės srautą, vartotojų elgseną ir kitus svarbius rodiklius.
 • "Google Search Console": šis nemokamas įrankis leidžia stebėti jūsų svetainės veikimą paieškos sistemose, aptikti galimas problemas ir gauti patarimų, kaip jas išspręsti.
 • "Ahrefs": tai yra mokamas įrankis, kuris suteikia išsamią informaciją apie jūsų svetainės nuorodų profilį, raktažodžių pozicijas ir konkurenciją.
 • "SEMrush": šis mokamas įrankis suteikia platų spektrą SEO analizės funkcijų, įskaitant raktažodžių tyrimą, konkurentų analizę ir SEO audito funkcijas.

Matuojant SEO sėkmę, svarbu nuolat stebėti rezultatus ir ieškoti būdų, kaip pagerinti svetainės veikimą. Tai gali apimti turinio kūrimą, nuorodų kūrimą, techninės SEO optimizavimą ir vartotojo patirties gerinimą.

Ateities SEO Tendencijos

Nors SEO pasaulis nuolat kinta (vien per 2022 metus įvyko ~9 paieškos algoritmo atnaujinimai), yra keletas tendencijų ir patarimų, kuriuos galima numatyti 2023 metais. Šiame skyriuje aptarsime keletą ateities tendencijų ir patarimų, kurie gali padėti jums būti konkurencingiems SEO srityje.

Fokusas į vartotojo patirtį: Vartotojo patirtis taps vis svarbesnė paieškos sistemose, todėl svetainės, kurios užtikrins puikią vartotojo patirtį, gaus didesnius paieškos rezultatų reitingus. Tai reiškia, kad turėtumėte optimizuoti svetainės dizainą, greitį, navigaciją ir turinį, kad patenkintumėte vartotojų poreikius.

Mobile-first paieška: Paieškos sistemose vis didesnę reikšmę įgauna naršymas telefonais, todėl svarbu, kad jūsų svetainė būtų pritaikyta mobiliesiems įrenginiams. Tai apima ‘responsive’ dizainą, greitą įkėlimo laiką ir patogią navigaciją mobiliesiems vartotojams.

E-A-T principai: E-A-T (Ekspertizė, Autoritetas ir Patikimumas, angl. Experise, Authority and Trust) yra vis svarbesni veiksniai, kuriuos Google vertina renkantis paieškos rezultatus. Siekiant pagerinti svetainės E-A-T, svarbu kurti aukštos kokybės turinį, rodyti ir įrodyti savo ekspertizę, gauti nuorodas iš autoritetinių šaltinių ir užtikrinti, kad jūsų svetainė būtų techniškai tvarkinga.

Turinio kokybė: Turinio kokybė visada bus svarbus veiksnys SEO sėkmei, todėl turėtumėte nuolat tobulinti turinio kūrimo strategiją. Investuokite į vertingą, informatyvų ir įdomų turinį, kuris atitiktų jūsų auditorijos poreikius ir lūkesčius.

Techninis SEO: Nors turinys ir nuorodos yra pagrindiniai SEO veiksniai, techninis SEO taip pat yra svarbus svetainės veikimui ir paieškos rezultatų pozicijai. Užtikrinkite, kad jūsų svetainė būtų greita, saugi, lengvai naviguojama ir be jokių techninių problemų, kurios gali trukdyti paieškos sistemoms ir vartotojams. Kritines problemas galite rasti Google Search Console įrankyje. Deja, bet Google neatskleidžia daug informacijos apie turinio renderinimo problemas. Renderinimo problemos gali iškelti arba ‘nulaužti’ svetainės rezultatus. Šias problemas padeda spręsti Techninio SEO specialistai, įskaitant ir Kovo SEO komandą.

Prekės ženklas (branding): Prekės ženklo žinomumas ir reputacija gali turėti didelę įtaką jūsų paieškos rezultatų pozicijoms, nes vartotojai dažnai renkasi pažįstamus ir patikimus prekės ženklus. Paieškos sistemų algoritmai taip pat atsižvelgia į prekės ženklo svarbą, kai nustato rezultatų pozicijas. Investuodami į prekės ženklo stiprinimą ir derinant jį su kitomis SEO strategijomis, galite pasiekti geresnių paieškos rezultatų pozicijų ir sėkmingai konkuruoti rinkoje.

Laikydamiesi šių tendencijų ir patarimų, galite pasirūpinti, kad jūsų svetainė būtų gerai paruošta SEO pokyčiams ir konkurencijai 2023 metais. Svarbiausia yra nuolat stebėti ir vertinti savo SEO strategijos rezultatus, kad galėtumėte tinkamai prisitaikyti prie besikeičiančių paieškos sistemų algoritmų ir vartotojų elgsenos.

Išvada

SEO yra gyvybiškai svarbus veiksnys bet kuriam verslui, norinčiam būti matomam paieškos sistemose ir pritraukti daugiau lankytojų savo svetainei. Ne kiekvienam verslui yra svarbu būti matomam paieškos sitemose, bet šiame skaitmeniniame pasaulyje įprastai tai būna svarbu daugumui verslų tiek B2C, tiek B2B ar D2C sektoriuose. Šiame straipsnyje aptarėme pagrindinius SEO komponentus, nuorodų kūrimo strategijas, kaip matuoti SEO sėkmę ir ateities tendencijas bei patarimus.

Sėkmingos SEO strategijos reikalauja nuolatinio darbo, stebėjimo ir tobulinimo, tačiau šie pastangų rezultatai gali padėti jūsų verslui augti ir konkuruoti internete. Laikykitės šiame straipsnyje pateiktų patarimų, kad jūsų svetainė pasiektų aukštesnes pozicijas paieškos rezultatų puslapiuose ir pritrauktų daugiau lankytojų.

Jei norite pasiekti geriausių rezultatų ir užtikrinti, kad jūsų verslas išsiskirtų tarp konkurentų, kreipkitės į mūsų SEO agentūrą. Mūsų ekspertai specializuojasi e. komercijos SEO, dirbame su klientais Lietuvoje bei užsienyje ir siūlome skaidrią, paprastą kainodarą. Mūsų darbas atneša puikių rezultatų ir ROI klientams. Susisiekite su mumis dabar, kad gautumėte nemokamą SEO konsultaciją ir sužinokite, kaip mes galime padėti jūsų verslui augti!